ОШ " ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Фаркаждин
ЗНАЊЕ ЈЕ МОЋ !
Upis učenika u srednju školu

Датум: 03. Jul 2013 23:25 Категорија: Kalendar upisa u srednju školu 2013/14.

Više informacija o bitnim datumima vezanim za upis učenika u srednju školu možete videti u tabeli....

Informatički termini Kalendar upisa učenika u srednju školu Dani u nedelji 2013. godine
  Unos opštih podataka i ocena 6. i 7. razreda   do 15.maja
15.05.2013 do 20:00 Slanje prikupljenih i proverenih opštih podataka i ocena 6. i 7. razreda    
19.05.2013 do 20:00 Centralizacija podataka, šifriranje učenika i vraćanje zvaničnih izveštaja    
  Prijavljivanje kandidata za prijemni ispit (detaljnije obaveštenje u srednjim školama koje sprovode prijemni ispit) subota
nedelja
ponedeljak
utorak
25. 26. 27. i 28. maja
  Prijavljivanje vanrednih učenika - starijih od 17 godina za prijemni ispit (detaljnije obaveštenje u školskim upravama) ponedeljak
utorak
27. i 28. maja
  Ispiti iz francuskog, italijanskog, engleskog i ruskog jezika za odeljenja u školama u kojima se deo nastave ostvaruje na stranom jeziku subota 1. juna
05.06.2013 do 20:00 Slanje podataka o novim učenicima    
06.06.2013 do 20:00 Slanje ispravki o opštim podacima i ocenama 6. i 7. razreda učenika    
  Prijemni ispit u muzičkim i baletskim školama četvrtak
petak
subota
6. 7. i 8. juna
  Prijemni ispit u umetnilkim školama likovne oblasti petak
subota
nedelja
7. 8. i 9. juna
  Prijemni ispit u Matematičkoj gimnaziji i matematičkim odeljenjima subota 8. juna 
od 13:00 do 15:00
  Prijemni ispit u odeljenju gimnazije za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku nedelja 9. juna
  Prijemni ispit u filološkim gimnazijama i filološkim odeljenjima subota
nedelja
8. i 9. juna
  Prijavljivanje učenika i podnošenje sportske dokumentacije u Sportskoj gimnaziji i odeljenjima za sportiste u gimnazijama subota
nedelja
8. i 9. juna
od 09:00 do 15:00
11.06.2013 do 20:00 Slanje prikupljenih i proverenih podataka o ocenama 8. razreda    
12.06.2013 do 20:00 Centralizacija podataka i vraćanje zvaničnih izveštaja o ocenama 8. razreda    
19.06.2013 do 20:00 Slanje podataka o novim učenicima (zvanično poslednji rok)    
  Prijavljivanje u školskim upravama, vanrednih učenika starijih od 17 godina za upis u srednju školu od ponedeljka
do srede
od 3. do 12. juna
  Preliminarni rezultati prijemnog ispita u matematičkim i filološkim odeljenjima i odeljenju za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku sreda najkasnije
do 12. juna u 07:00
  Preliminarni rezultati prijemnog ispita u umetničkim i muzičkim školama četvrtak najkasnije
do 13. juna u 07:00
  Podnošenje i rešavanje eventualnih žalbi učenika na rezultate prijemnog ispita (detaljnije obaveštenje u srednjim školama koje sprovode prijemni ispit) četvrtak 13. juna 
od 08:00 do 16:00
  Konačni rezultati prijemnih ispita (detaljnije obaveštenje u srednjim školama koje sprovode prijemni ispit)    
  Test za proveru sposobnosti učenika obdarenih za matematiku za 7. i 8. razred osnovne škole subota 15. juna 
od 13:00 do 14:30
  Završni ispit test iz srpskog (maternjeg) jezika ponedeljak 17. juna 
od 10:00 do 12:00
  Završni ispit test iz matematike utorak 18. juna 
od 10:00 do 12:00
  Supervizija regularnosti sprovođenja završnih ispita sreda 19. juna
  Pregled testova i sukcesivno unošenje rezultata završnog ispita   od 17. do 21. juna 
do 08:00
  Preliminarni rezultati završnog ispita petak 21. juna od 08:00
  Prijem i rešavanje žalbi učenika na rezultate ispita u osnovnim školama petak 21. juna 
od 08:00 do 16:00
  Izdavanje potvrda o broju osvojenih bodova na završnom ispitu, u matičnim osnovnim školama, za učenike koji su polagali prijemne ispite petak 21. juna 
od 16:00
21.06.2013 do 20:00 Slanje prikupljenih ispravki ocena 8. razreda    
  Upis u škole u kojima se polaže prijemni ispit utorak 25. juna 
od 08:00 do 15:00
  Popunjavanje i predaja liste želja u školi i unos bodova u bazu podataka sreda
četvrtak
26. i 27. juna od 08:00 
do 15:00
27.06.2013 do 20:00 Nezvanični, poslednji rok za slanje novih učenika    
28.06.2013 do 20:00 Slanje ispravki    
29.06.2013 do 20:00 Slanje prikupljenih podataka o željama učenika    
30.06.2013 do 20:00 Centralizacija podataka i vraćanje zvaničnih izveštaja o listama želja učenika    
  Provera liste želja od strane učenika u osnovnim školama ponedeljak 1. jula 
od 08:00
  Prijem žalbi učenika na izražene želje i unošenje ispravki utorak 2. jula 
od 08:00 
do 15:00
02.07.2013 do 20:00 Slanje prikupljenih ispravki u listama želja učenika    
  Slanje podataka sa eventualno ispravljenim listama želja u centralnu bazu podataka utorak 2. jula 
do 20:00
  Objavljivanje zvanične liste želja učenika u osnovnim školama sreda 3. jula 
do 12:00
03.07.2013 od 12:00 Provera liste želja na zvaničnom i tehničkom sajtu    
05.07.2013 do 24:00 Slanje zvaničnih rezultata raspodele po školama i obrazovnim profilima    
  Objavljivanje zvaničnih rezultata raspodele po školama i obrazovnim profilima u osnovnim školama nedelja 7. jula 
do 09:00
  Upis učenika u srednje škole - prvi upisni krug, osim za učenike koji su se upisali u škole za koje se polagao prijemni ispit ponedeljak
utorak
8. i 9. jula 
od 08:00 
do 15:00
08.07.2013 do 09:00 Objavljivanje preostalih slobodnih mesta za upis u drugom krugu    
  Popunjavanje i predaja liste želja za drugi upisni krug utorak 9. jula 
od 08:00 
do 15:00
09.07.2013 do 20:00 Slanje prikupljenih podataka o željama učenika za drugi upisni krug    
10.07.2013 do 24:00 Slanje zvaničnih rezultata raspodele drugog kruga po školama i obrazovnim profilima    
11.07.2013 do 09:00 Objavljivanje konačnog rasporeda učenika po školama u drugom upisnom krugu    
  Upis učenika u srednje škole - drugi upisni krug, osim za učenike koji su se upisali u škole za koje se polagao prijemni ispit petak 12. jula 
od 08:00 
do 15:00